עבודה זרה וריפוי אלטרנטיבי

ה' בתשרי תשס"ז

שאלה:

אני מתעניין בריפוי אלטרנטיבי בכלל ואנרגטי בפרט כבר הרבה זמן. אני בודק שיטות שונות תוך נאמנות לתחושת הבטן ומבט מציאותי וריאלי על הדברים עד כמה שניתן. במקביל אני לומד תורה ונאמן לחקר יהדותי (אני לא דתי).

לאחרונה מצאתי שיטה לריפוי אנרגטי והמלמדים אותה קובעים כי מקורותיה בישויות קדושות שאינן אנושיות שהעבירו אותה לאדם מסויים ,ומאז מועברת בשושלת אנושית ממורה לתלמיד.

התחושה שלי בעיניין מעורבת:

- מצד אחד בהנחה כי השיטה יעילה ועובדת, אוכל לטעון  לעצמי כי אין סיבה שלא אקבל את הידע תוך ידיעה כי מקורו בעבודת אלילים תוך התיחסות לידע עצמו ולא למקורו כי בפני עצמו הוא איכותי .הפרשנות למקורו שגויה (הבנת הקדושה שגויה).

- מצד שני אם השיטה מבוססת על התכוונות לאותן הישויות הרוחניות והאדרתם, ומניחה  כי המידע אינו מגיע מריבונו של עולם, יש בסיס להניח כי זו עבודה זרה ואלילית. ואיני מתכוון ללכת בדרכה.

אני חושב שהאינטואיציה שלי מורה לכיוון הנכון אך אני לא בטוח שאני מבין מספיק טוב את המחשבה האלילית .האם כיוון מחשבתי נכון? האם תוכל להנחות ולהכוין אותי למחשבה קודמת  לעיניין?

תשובה:

אכן האינטואיציה שלך נכונה. אין מניעה לחלן שיטה שהומצאה ע"י עובדי אלילים. אך אם השיטה כוללת פניה אל ישויות, ובפרט אם יש שם מימד פולחני, זה אסור.